Kasmet Vilniaus mieste numušama apie 150 gatvių apšvietimo elektros stulpų

Kiekvienais metais Vilniaus mieste, eismo įvykių metu, numušama apie 150 gatvių apšvietimo elektros stulpų (per 2016 m. – 158 vnt., 2015 m. – 149 vnt. per pirmuosius 2017 m. mėnesius numušta 52 vnt. apšvietimo stulpų).

Pastebėjome, kad tam įtakos turi ir sezoniškumas, numuštų gatvių apšvietimo elektros stulpų padaugėja žiemą, kai visoje šalyje pablogėja vairavimo sąlygos, nesilaikoma saugaus atstumo, slidi kelio danga, dėl kritulių blogas matomumas  antroji banga – vasarą, kai į gatves išrieda motociklai, automobilių vairuotojai nesilaiko saugaus leistino greičio,  juntamas dėmesio koncentravimo trūkumas  vis dažniau eismo dalyviai mintimis nuklysta į atostogų, kelionių planavimą.

Didžioji dalis lėšų už sugadintą turtą yra išieškoma iš draudimo bendrovių, tačiau ne visuomet pavyksta padengti nuostolius, nes dažnu atveju įvykis policijoje neregistruotas, kaltininkas neaiškus, tad patiriame didelę materialinę žalą.

Pasak LR  saugaus eismo automobilių kelių įstatymo: „eismo dalyviai, sudarę ar pastebėję kliūtį kelyje, sukėlę ar pastebėję jame pavojų, privalo šią kliūtį ar pavojų pašalinti, o negalėdami to padaryti, – pranešti policijai, kelio savininkui ar kelią prižiūrinčiai įmonei, pažymėti kliūtį ar pavojingą vietą ir visais įmanomais būdais įspėti apie kliūtį ar pavojų kitus eismo dalyvius“. UAB „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“  kasdien sulaukia aktyvių vilniečių pranešimų apie sugadintas ar  numuštas gatvių apšvietimo atramas, nedegančias lempas ir kt. problemas.  Todėl visą parą budinti avarinės dispečerinės tarnybos brigada vyksta į įvykio vietą ir stengiasi kuo operatyviau likviduoti, pašalinti avarijų padarinius, sutaisyti šviestuvus, atstatyti atramas.

Norime paskatinti vilniečius būti aktyviais, socialiai atsakingais piliečiais, pastebėję numuštą, apgadintą gatvių apšvietimo elektros stulpą ar eismo įvykį, kurio metu apgadintas stulpas,  pranešti mums Jums patogiausiu būdu:

  • mūsų įmonės internetinėje svetainėje www.vgaet.lt, skiltyje „Pranešti apie gedimą“, čia užpildę trumpą kontaktinę formą, informuosite mus apie problemą;
  • elektroniniu paštu dispecerine@vgaet.lt;
  • dispečerinės telefonu 8 (5) 249 60 05 arba 8 686 17097.